سرور اختصاصی   | خرید آنلاین سرور  | سرور مجازی  | سرور اختصاصی و مجازی ایران   

Data Center چیست؟

مرکز داده چیست؟

یک مرکز داده یک مخزن است که امکانات محاسباتی مانند سرورها، روترها، سوئیچ ها و فایروال ها، و همچنین اجزای پشتیبان مانند تجهیزات پشتیبان، امکانات نگهداری آتش و تهویه مطبوع را در اختیار دارد. یک مرکز داده ممکن است پیچیده (ساختمان اختصاص داده شده) یا ساده باشد (یک منطقه یا اتاق که تنها چند سرور دارد). علاوه بر این، یک مرکز داده ممکن است خصوصی یا به اشتراک گذاشته شود.

مرکز داده

مولفه های مرکز داده اغلب هسته یک سیستم اطلاعاتی سازمان (IS) را تشکیل می دهند. بنابراين، اين تاسيسات حساس به داده ها معمولا نياز به سرمايه گذاري قابل توجهي از سيستم هاي پشتيباني دارند، از جمله سيستم هاي تهويه مطبوع / هوايي، تشخيص آتش سوزي / تشخيص دود، ورود و شناسايي امن و طبقه هاي زيرين جهت جلوگيري از كابل ها و جلوگيري از آلودگي آب.

هنگامی که مراکز داده ها به اشتراک گذاشته می شوند، دسترسی به مرکز داده مجازی اغلب بیشتر از دسترسی فیزیکی به سازمان ها و پرسنل مختلف به دست می آید. مراکز داده مشترک، معمولا توسط یک سازمان اداره می شوند و پایتخت های مرکز (مجازی یا فیزیکی) را به سازمان های دیگر سرویس می دهند. اغلب سازمانهای مشتری / اجاره ای، شرکت های کوچک هستند و منابع مالی و فنی مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری مرکز داده اختصاصی ندارند. گزینه های اجاره به سازمان های کوچک اجازه می دهد تا مزایای مرکز داده های حرفه ای را بدون هزینه های سرمایه ای سنگین به دست آورند.

آی آر سرور افتخار این را دارد که با بهترین و بروزترین دیتا سنترهای جهان نیز همکاری نماید ، تا بتوان رضایت شما مشتریان گرامی را به دست آورد .

در زیر به چند تا از دیتا سنترهای مهم که آی آر سرور با آنها کار می کند  نیز اشاره می کنیم:

  • سرور مجازیHetzner   آلمان
  • سرور مجازی فرانسهOVH
  • سرور مجازی انگلیساز دیتاسنتر Redstation
  • سرور مجازی آمریکااز دیتاسنتر قدرتمند Colocrossing
  • سرور مجازی هلنداز سرورهای قدرتمند دیتاسنتر WorldStream
  • بهترین دیتا سنترهای ایران : آسیا تک – سروش رسانه

 

برای دیدن مطالب و آموزش های بیشتر اینجا کلیک کنید

چرا آی آر سرور !

آی آر سرور ارائه دهنده سرورهای اختصاصی و مجازی با مشخصات سخت افزاری قوی ، امنیت و کیفیت بالا و قیمت مناسب با بیش از هفت کشور جهان در خدمت شما مشتریان گرامی خواهد بود. ، همچنان آی آر سرور نماد اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت بازرگانی را کسب کرده و دارای کلیه مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه است . قابل ذکر است در صورت خرید سرور از آی آر سرور اطلاعات برای ایمیل کاربر ارسال می شود