سرور اختصاصی   | خرید آنلاین سرور  | سرور مجازی  | سرور اختصاصی و مجازی ایران   

cPanel چیست ؟

cPanel چیست ؟

CPanel یک پانل کنترل میزبانی وب است که توسط بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وب به صاحبان وب سایت ارائه می شود و به آنها اجازه می دهد تا وب سایت های خود را از یک رابط مبتنی بر وب مدیریت کنند. این برنامه به کاربران یک رابط گرافیکی می دهد که می تواند بخشی از سرور یونیکس را کنترل کند.

ابزارهای ارائه شده برای ساده سازی و کنترل یک وب سایت طراحی شده اند. این یک ساختار لایه ای است که اجازه می دهد سطوح مختلف دسترسی را استفاده کند. مدیران و کاربران نهایی می توانند جنبه های مختلف سرور و وب سایت را مستقیما از طریق مرورگر خود کنترل کنند. CPanel به طور کلی با استفاده از https در پورت 2083 یا به سادگی با اضافه کردن “/ cpanel” به انتهای نام میزبان دسترسی پیدا می کند. بسته به ارائه دهندگان میزبانی وب، cPanel به طور کلی نوعی از نصب خودکار یا بسته اختصاص داده شده به سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس را دارد..

 

پنل سی پنل

ویژگی های CPanel

با نصب وردپرس، یک کاربر می تواند cPanel های نصب شده از آی آر سرور را برای مدیریت ویژگی های ارائه شده توسط برنامه ی میزبانی وردپرس مدیریت کند. برخی از این ویژگی های محبوب توانایی مدیریت پایگاه های داده، نام دامنه، حساب های ایمیل و back ups را دارند. نرم افزار مانند cpanel، باعث می شود کاربران به راحتی بتوانند میزبانی خود را با داشتن اطلاعات کم و یا بدون دانش فنی از میزبانی وب خود بدون شکستن هر چیزی، مدیریت کنند.

تاریخچه CPanel

cPanel، Inc. یک شرکت خصوصی است که مقر آن در هوستون، تگزاس است. این نرم افزار در ابتدا به عنوان کنترل پنل برای میزبانی میزبانی وب، شرکت میزبانی وب که از قبل تعطیل شده بود طراحی شده بود. نویسنده اصلی cPanel، جان نیک کوستون، در میزبانی سهام داشت. Webking به سرعت به استفاده از cPanel پس از ادغام آنها با میزبانی سریع تبدیل شد. این شرکت جدید سرورهای خود را به شرکت توسعه مجازی (VDI)، یک میزبان میزبانی از پیش تعیین شده منتقل کرده است. به دنبال توافق بین Koston و VDI، cPanel تنها برای مشتریانی بود که به طور مستقیم در VDI میزبانی می شدند. در آن زمان رقابت کمی در بازار کنترل پنل وجود داشت، با انتخاب اصلی VDI و Alabanza.

در نهایت، به دلیل کوستون برای تحصیل کالج، ویلیام جنسن و جان کوستون، قرارداد تقسیم امضا کردند. cPanel به یک برنامه جداگانه به نام WebPanel تقسیم می شود؛ این نسخه توسط VDI اجرا شد. بدون برنامه نویس سرب، VDI قادر به ادامه کار در cPanel نبود و در نهایت متوقف شد تا آن را به طور کامل متوقف کند. کوستون در حال کار بر روی cPanel در حالی که همچنین در BurstNET کار می کرد. در نهایت، نیک BurstNET را در شرایط خوبی قرار داد تا به طور کامل بر روی cPanel تمرکز کند. cPanel تا به حال به روز شده و بهبود یافته است.

cPanel 3 در سال 1999 منتشر شد: افزودنیهای اصلی بر روی cPanel 2 ارتقاء خودکار و مدیر میزبان وب (WHM) بود. رابط کاربری نیز بهبود یافته است زمانی که کارلوس رگو از WizardsHosting چیزی را که به عنوان پیش فرض cPanel تبدیل شده است ساخته است.

 

با آی آر سرور در زمینه دانش سروهای مجازی و اختصاصی به روز باشید .

 

 

چرا آی آر سرور !

آی آر سرور ارائه دهنده سرورهای اختصاصی و مجازی با مشخصات سخت افزاری قوی ، امنیت و کیفیت بالا و قیمت مناسب با بیش از هفت کشور جهان در خدمت شما مشتریان گرامی خواهد بود. ، همچنان آی آر سرور نماد اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت بازرگانی را کسب کرده و دارای کلیه مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه است . قابل ذکر است در صورت خرید سرور از آی آر سرور اطلاعات برای ایمیل کاربر ارسال می شود